25 Mayıs 2008 Pazar

Babacığımın Anısına: SAMANYOLUEdirne Uzunköprü Adalet Gazetesi
‘GÖZLEM’
Öğr. Gör. Aylin YAVAŞ,
Yıldız Teknik Üniversitesi
E-posta: aylinyavas@gmail.com

SAMANYOLU

15 Mayıs 2008 Perşembe günü Trakya Tıp Fakültesi’nde geçirdiği fıtık ameliyatından sonra, 16 Mayıs 2008 Cuma günü öğle vakti akciğerlerine yerleşen pıhtı yüzünden (pulmoner emboli) kalbi durdu (cardiopulmonary arrest) babacığım Fahrettin Yavaş’ın... Hayatım, can yoldaşım, aşkım babacığım Hakkın rahmetine kavuştu aniden...

Öncelikle cenaze törenimize gelen, telefon eden, mesaj gönderen, bir hafta boyunca her gece dualarımıza katılarak acımızı paylaşan tüm dostlarımıza, çelenk gönderen kurum ve kuruluşlara ailem adına teşekkür ediyorum.

Çok isterdim babacığımla nice yıllar el ele yürümeyi, onun omzundan ağlamayı ya da bir gün gelin olduğumu görmesini, torunlarını sevmesini... Ama her canlı bir gün ölümü tadıyor. Her canlının bir vadesi oluyor işte... Ecel kapıyı çalınca, hiçbir şey yapamıyor insan... Ölüm, Allah’ın emri ve babacığımın Allah’a kavuşmasını sabırla kabul etmeye çalışıyorum.

Öte yandan, Allah inanılmaz bir güç ve sükûnet de veriyormuş insana bu acıyı taşıyabilmesi için. Ailemin bana kazandırmış olduğu sarsılmaz bir iman ve sürekli şükreden bir yüreğe sahip olduğumdan, dimdik ayakta durabiliyorum. Şükürler olsun Allah’a onun kızı olduğum için. Babacığımın çizdiği yolda gitmek için elimden geleni yapacağım.

Şimdiden çok özlüyorum onun her zaman gülümseyen yemyeşil gözlerini, hoşgörüsünü, insan sevgisini... ‘Bakın şu çeşmeye/İçecek su tası yok/Kırma insan kalbini/Yapacak ustası yok’ diyerek kimseyi kırmayan babacığımın ruhuyla bir gün tekrar buluşacağımıza inanıyorum. Allah, bu dünyayı bizlere bir sınav olarak verdi sonuçta... Benim de okumak ve okutmak, öğrenmek ve öğretmek hem boynumun borcu hem de var olma nedenimdir. Hayata sımsıkı sarılarak devam ediyorum çalışmaya azimle...

Son olarak tüm sevenlerin yüreklerine anneciğimin ve babacığımın düğün parçası olan ve hep baba-kız dans ettiğimiz parça Samanyolu’nun dizelerini yolluyorum:

‘Sen kalbimin mehtabısın güneşisin
Sen ruhumun vazgeçilmez bir eşisin
Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek
Dudaklarımdan yıllarca düşmeyecek
Ruhum senin kalbim senin ömrüm senin
Yıllar geçse ölmeyecek bende sevgin
Bir şarkisin sen ömür boyu sürecek
Dudaklarımdan yıllarca düşmeyecek
Uzaklara kaçıversek seninle biz
Bir gün elbet göze gelir bu sevgimiz
Bir şarkisin sen ömür boyu sürecek
Dudaklarımdan yıllarca düşmeyecek’
Berkant

Bir güzel yeşil gözlerinde buluşmak üzere; seni çok seviyorum babacığım...

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Canım benim yazını okuyunca tekrar yaşadım o yaşananları sanki. Oysa ben yaşananların yüzde birine bile şahit olmadım.Fahrettin amcamı tam anlamıyla tanıyamadım vakit geçiremedim. una rağmen ben bile özlüyorum onu üzülüyorum neden iyiler böyle erken ölür diye. kimbilir senin kalbin nasıldır. ama nolur aylinim güçlü ol, yanındayız biz senin. Seviyoruz seni çok. allah sevdiklerini yanına daha erken alırmış bence fahretin amcamı da bu yüzden yanına aldı. Bu sözleri laf olsun diye söylemiyorum, cenaze törenine gelenler bilirlerdi ne kadar sevilen bi insan olduğunu anlarlardı...Dualarımız ona gidiyordur bence...Hatta sizi görüyordur ben cidden buna inanıyorum...
mekanı cennet oldun aylinim. allah anneni sana bağışlasın...
semin

Adsız dedi ki...

Aylincim,
Öncelikle tekrar Sevgili Baban için Allah^tan rahmet diliyorum. Sevgili baban diyorum cunku onu nekadar cok sevdigini cok iyi biliyorum.
Herzamanki gibi yüreğinle ta derinden hissederek yazmıssın. yüreğine sağlık. eminim baban da yüzündeki sıcak gülümseme ile bu yazdıklarını hissediyor.
Aylincim, baban senin en iyi yerde olmanı ve mutlu olmanı dilerdi.Onun yetiştirdiği bir insan gibi sen de hayatına devam edeceksin. eminim bu, onu daha mutlu edecek ve ruhu huzur içinde olacak. dualarımı eksik etmiyorum. iyi ki senin gibi birini yetiştirdi.
Tüm Sevgilerim ve iyi dileklerim sizlerle olsun
LEO

Adsız dedi ki...

aylin hocam başınız sağ olsun daha yeni gördüm ve inanın çok üzüldüm. Allah o kadar büyükki gerçekten dayanma gücünü veriyor ve elbet bir gün kavuşacağımızı bildiğimiz içinde insanın içine bir huzur doluyor. ben her gece ailemden birini kaybedersem ne yaparım diye ağlardım uykuya dalmadan önce üniversiteye girdiğim yıl abim vefat etti ama elden birşey gelmiyor.emin olun rüyalarda hep birlikte oluyorsunuz yaşadığınız şeylerin haberlerini veriyosunuz, hatta bazen geri geldiklerini hissediyorsunuz ve uynadığınızda içinizde tarif edilemez bir huzur oluyor. Allah ailenize sabır versin yüzünüzde ki gülümseme hiç eksik olmasın. babanız arkasında gurur duyacağı bir kız bıraktı:)

aSLı özverir

Adsız dedi ki...

Sevgili Aylin hocam ben geçen sene sizin bir öğrencinizdim.Bu sene 1.sınıfta okuyorum ve nette takılırken sizin bize geçen sene verdiğiniz blok adrsiniz aklıma geldi ,bloğunuzu ziyaret ederken babanızın vefat ettiğinizi öğrendim.Gerçekten çok üzüldüm.Babanızın mekanı cennet olur inşallah.Başınız sağolsun ve Allah size sabır ihsan etsin sayın hocam.

Elveda YTÜ ve İstanbul, merhaba BANÜ ve Bandırma!

                                                   Yaklaşık 15 yıl  #ARGEdeLiderYTÜ ’de (ve bir yıl dünyanın en saygın üniversitelerinden Co...